Vzdělání pro život + slušnost a respekt + zdravá škola
= náš společný cíl


Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Škola v přírodě Horní Bradlo 4.A a 4.B – den čtvrtý

  • Mgr. Dana Mrňáková

Vloženo: 24. května v 0:00

Platnost do: 31. května 2026 v 23:59

Čtvrtý den školy v přírodě byl plný zážitků. Ráno jsme se po třídách vydali do Horního Bradla do prodejny vánočních ozdob. Když děti nakoupily krásné třpytivé dárečky, mohly si vyrobit i vlastní ozdobu. Poté jsme šli s průvodcem do sklárny, nyní v podstatě muzea, ve které se ozdoby vyráběly do roku 2021. Dnes se sem ozdoby dováží ze Dvora Králové. Místnosti výroby se nazývaly takto: foukárna, stříbřírna, smáčírna - zde byla i pec na vypalování, malírna - zde se ozdoby malovaly a dekorovaly a kartotéka – zde měla každá ozdoba svou kartu – cca 16 tisíc ozdob. Ve Dvoře Králové má svou kartu 70 tisíc ozdob. Toto místo s vánočními ozdobami hodnotíme jako kouzelné.

Po obědě a poledním klidu jsme oslavili desáté narozeniny Kristýnky Šinské a svátek paní asistentky Jany Pintnerové a šli jsme sportovat. Polovina dětí závodila na louce a druhá polovina odešla na kruhový trénink s hudbou. Když si děti zacvičily, prošli jsme se k lesní studánce, kde jsme si popovídali o pramenité vodě a se zavřenýma očima jsme relaxovali obklopeni krásnými přírodními zvuky. Cestou z lesa jsme nasbírali suché klestí, v táboře zapálili oheň a při kytarových písních jsme si opekli buřty a klobásy.

Nádherný poslední zážitkový den jsme zakončili pobytem ve wellness.

..a zbytek už budou v pátek děti doma vyprávět..

Galerie

 Škola je zapojena od 1.7.2023 do projektu Společným učením se zlepšujeme, registrační číslo: CZ.02.02.XX/…111, který je financován z Operačního programu Jan Amos Komenský

logo7-2.jpg

douc23.jpg

 

Evropská unie, Evropský fond pro regionální rozvoj, Integrovaný regionální OP Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

 

logocof1.jpg