Vzdělání pro život + slušnost a respekt + zdravá škola
= náš společný cíl


Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Velikonoční pečení v 5.B

  • Mgr. Dana Mrňáková

Vloženo: 27. března v 0:00

Platnost do: 31. března 2026 v 23:59

Letošní svátky jara, Velikonoce, si připomenuli žáci 5.B. Nejprve se vydali na ZŠ Jana Palacha, kde si pro ně spolek POD HORAMI připravil pekařskou dílnu. Zde si děti vyzkoušely práci s kynutým těstem, z kterého si každý žák vytvořil uzlového ptáčka a několik jidášů.

Než se vše upeklo, pustili se všichni s chutí do malování voskových kraslic. Základní tahy voskem zkoušeli na papír, následovalo zdobení vajíček. Všem se práce podařila, vznikly zajímavé obrazce. Domů si děti odnášely nejen jidáše, ale i kraslici.

Následující den ve škole si žáci připomenuli den po dni velikonoční zvyky a tradice, seznámili se se symboly Velikonoc, zopakovali si tradiční česká říkadla a koledy. Nakonec si vyrobili velikonoční přáníčko.

Krásné Velikonoce přeje všem třída 5.B!

Galerie

 Škola je zapojena od 1.7.2023 do projektu Společným učením se zlepšujeme, registrační číslo: CZ.02.02.XX/…111, který je financován z Operačního programu Jan Amos Komenský

logo7-2.jpg

douc23.jpg

 

Evropská unie, Evropský fond pro regionální rozvoj, Integrovaný regionální OP Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

 

logocof1.jpg